Автори

РОМАЩЕНКО МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ

Директор Інституту водних проблем і меліорації НААН. Вчений-аграрій, доктор технічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України, заслужений діяч науки і техніки, лауреат премії НААН «За видатні досягнення в аграрній науці». Спеціалізується на дослідженні питань меліорації земель, раціонального використання водних ресурсів, захисту с.-г. угідь і сільських населених пунктів від шкідливої дії вод, технологій краплинного зрошення.

У 1974 р. закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка, аспірантуру цього університету. З 1977 і донині працює в ІВПіМ, де пройшов шлях від м.н.с. до директора інституту. З січня 2011 по червень 2011 року за сумісництвом працював на посаді академіка-секретаря відділення землеробства, меліорації та механізації НААН України

Член науково-технічної ради Державного агенства водних ресурсів України, 2-х спецрад із захисту дисертацій, заступник головного редактора журналу «Водне господарство України» та збірника наукових праць «Меліорація і водне господарство».

М.І. Ромащенко автор і співавтор 350 друкованих праць, серед яких книги «Енергозбереження при роботі насосних станцій зрошувальних та осушувальних систем України» (1999), «Зрошення земель в Україні» (2000), «Сучасний стан, основні проблеми водних меліорацій та шляхи їх вирішення» (2001), «Водні стихії. Карпатські повені. Статистика, причини, регулювання» (2002), «Інформаційне забезпечення зрошувального землеробства» (2005), «Системи краплинного зрошення» (2007), «Наукові основи охорони та раціонального використання зрошуваних земель України» (2009), «Краплинне зрошення овочевих культур і картоплі в умовах Степу України» (2010). Підготував 10 кандидатів наук, створив наукову школу з питань ресурсозберігаючого екологічно безпечного зрошення. За багаторічну плідну наукову діяльність нагороджено Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Розробки М.І. Ромащенка мають новаторський характер, широко впроваджуються у виробництво.

ШАТКОВСЬКИЙ АНДРІЙ ПЕТРОВИЧ

(044) 257-40-30

(044) 257-40-01; Skype: andriy-1804

тел. моб.: +38-050-444-74-01. E-mail:

Власник та розробник даного Інтернет ресурсу.

Канд. с.-г. наук, заступник директора з наукової роботи. Закінчив Херсонський державний аграрний університет (2002). За фахом інженер-гідротехнік. У період з 2002 по 2003 рр. працював науковим співробітником відділу зрошуваного землеробства Інституту південного овочівництва і баштанництва НААНУ (м. Гола Пристань Херсонської обл.).

У 2004-2006 рр. – аспірант ІВПіМ з відривом від виробництва. З січня 2007 р. по червень 2011 року очолював лабораторію мікрозрошення. З липня 2011 року працює на посаді заступника директора інституту з наукової роботи. Основний напрям діяльності – дослідження та наукове обґрунтування параметрів краплинного зрошення просапних культур польової сівозміни, зокрема вивчення воднопоживного режиму ґрунту, дослідження закономірностей водоспоживання та формування зон зволоження. Автор та співавтор 125 наукових публікацій.

РЯБКОВ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

У 1999 р. закінчив гідромеліоративний факультет Рівненського державного технічного університету.
З 2000 по 2002 рр. навчався в аспірантурі Інституту водних проблем і меліорації НААН.
У 2005 році захистив дисертацію.
З 2007 по 2012 рік — завідувач відділу систем зрошення та техніки поливу.

З 2012 року очолює ДП «Проектно-технологічне бюро» ІВПіМ.

Науково-дослідна робота пов’язана з дослідженнями грунтово-меліоративних процесів та розробкою водо- та ресурсозберігаючих технологій краплинного зрошення сільськогосподарських культур у різних регіонах України. Автор та співавтор понад 40 наукових публікацій. Головний інженер проектів із створення багаторічних насаджень та зрошення плодових, ягідних, овочевих культур та винограду.

УСАТИЙ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

У 1999 р. закінчив гідромеліоративний факультет Рівненського державного технічного університету.
З 2000 по 2002 рр. навчався в аспірантурі Інституту водних проблем і меліорації УААН.
З 2007 року завідувач лабораторії випробувань відділу зрошувальних меліорацій.

Науково-дослідна робота пов’язана з розробкою водо- та ресурсозберігаючих технологій краплинного зрошення багаторічних насаджень, випробування та визначення механічних та функційних характеристик технічних засобів мікрозрошення. Автор та співавтор понад 20 наукових публікацій. Головний інженер проектів із зрошення плодових, ягідних, овочевих культур та винограду.

ДЯЧОК ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ

У 2004 р. закінчив плодоовочевий факультет Національного аграрного університету (м. Київ). З 2005р. по 2007р. навчався в аспірантурі Інституту водних проблем і меліорації УААН.

Основний напрям досліджень – вивчення режимів зрошення, закономірностей споживання поливної води овочевими рослинами, встановлення діапазонів вологості ґрунту, які забезпечують оптимальний ріст та розвиток рослин за краплинного зрошення.

Автор та співавтор 7 наукових публікацій.

ЧЕРЕВИЧНИЙ ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

У період з 2002 по 2006 рр. – працював лаборантом відділу селекції Інституту південного овочівництва і баштанництва НААНУ (м. Гола Пристань Херсонської обл.).

У 2008 р. закінчив агрономічний факультет Херсонського державного аграрного університету.

З 2009 по 2011 рік аспірант ІВПіМ з відривом від виробництва. З 2012 року — завідувач лабораторії технології зрошення с.-г. культур.

Основний напрям досліджень – вивчення режиму зрошення, закономірностей споживання поливної води овочевих культур, встановлення оптимальних діапазонів вологості ґрунту, які забезпечують оптимальний ріст та розвиток рослин за краплинного зрошення.

Автор та співавтор 20 наукових публікацій.

До опису наших послуг

One Response to “Автори”

  1. Пастухов Валерій Іванович, д.т.н.,професор, завідувач кафедри «С/г машини» Харківського національного технічного університету
    Май 15th, 2011 at 21:52 | #1

    Шановні колеги!
    З задоволенням читаю ваші публікації і вдячний вам за вашу кропітку інтенсивну роботу. Вважаю застосування і розповсюдження мікрозрошення в Україні одним із головних напрямків «прориву» і розвитку сільського господарства в Україні.
    Я займаюсь питаннями зрошення (гідропідживлювачами) з 1975 року. Тема дисертації була пов’язана з внесенням добрив одночасно з поливною водою, тобто з фертігацією. Зараз викладаю курс «Меліоративні машини» студентам нашого Університету, при цьому значно розширив програму з питань мікрозрошення. Крім того допомогаю фермерам в питаннях застосування цієї чудової технології при вирощуванні овочевих баштанних культур. Починав з декілька соток,у минулому році разом вирощував овочі на площі 4 га, в цьому добавив ще 2 га. Особисті практичні навички використовую в навчальному процесі. Вважаю, що впровадження краплинного зрошення повинно стати дійсною Державною програмою! — з великою повагою В. Пастухов.