Home » Відкритий грунт » Краплинне зрошення кукурудзи та сої
Сен
03

,

30 Responses to “Краплинне зрошення кукурудзи та сої”

 1. Горяїнов Валентин
  Январь 30th, 2015 at 02:26 | #1

  Доброго дня панове! Більше 12 років я займаюсь зрошуванням газонів та присадибних ділянок, використовую в своїй роботі в тому числі краплинне зрошування. Важко мене чимось здивувати в цій сфері, але я дивуюсь кожного дня, читаючи написане та видане. Жодного без помилок,як принципових, так і не дуже. Наприклад Інститут гідротехніки та меліоррації Української академії аграрних наук розробив ДСТУ EN13635:2007, тобто запропонував такі фахові слова, якими треба користуватися, коли ми балакаємо про краплинне зрошування.
  В цій статті використано термін ПОЛИВНИЙ ТРУБОПРОВІД З КРАПЕЛЬНИЦЯМИ З КОМПЕНСАЦІЄЮ ТИСКУ. Зупинюсь тільки на двох помилках: термін emitting pipe використано в російськомовному перекладі — ПОЛИВНОЙ ТРУБОПРОВОД — ГОСТ ИСО 9261 — 2004, ДСТУ перекладає цей термін як — ВОДОВИПУСКНИЙ ТРУБОПРОВІД, по-друге, не існує крапельниць з компенсацією тиску. ДСТУ каже — РЕГУЛЬОВАНІ ВИПУСКНІ ПРИСТРОЇ.
  У статті ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КЗ автор вказує, що краплинне зрошення та мікродощування об’єднуються єдиною назвою — МІКРОЗРОШЕННЯ. ДСТУ вказує, що ЛОКАЛЬНЕ ЗРОШУВАННЯ реалізується способом КРАПЛИННОГО та МІКРОЗРОШУВАННЯ, а про мікродощування — це вигадки.
  Далі про неприємне: сам ДСТУ13635 має принципові помилки,які пов’язані з перекладом терміну nominal emission rate. ГОСТ ИСО 9261-2004 стверджує,що це НОМИНАЛЬНЫЙ РАСХОД ВОДЫ. ДСТУ каже, що це НОМІНАЛЬНА НОРМА РОЗПИЛЮВАННЯ. Слово РОЗПИЛЮВАННЯ це віддієлівний прийменник від слова РОЗПИЛЮВАТИ, наприклад дошку пилкою. Скільки літрів на годину ми напиляємо?

 2. Андрій
  Сентябрь 3rd, 2015 at 09:40 | #2

  Доброго дня, Валентине! Не хочу вступати з Вами в дискусію, але напишу про такі речі. По-перше в Україні ДСТУ мають не обовязковий, а РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ характер, у свій час займався розробкою не одного держ. стандарту, знаю про що мова. По-друге наведений Вами ДСТУ EN — це гармонізований стандарт з Європейським, а їх найчастіше банально перекладають, а перекладач — явно не фахівець у сфері меліорації. Стосовно краплинного зрошення (саме так правильно, тому що «зрошування» — це сам процес, його реалізіця), то раджу Вам користуватися ДСТУ 7704:2015 «Зрошення. Мікрозрошення. Терміни та визначення основних понять», у цьому році буде діючий, ближчим часом вийде із друку.

Коментувати

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.